Zelenskiy halkına çağrıda bulundu: Daha dikkatli olmalıyız!

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ulusa sesleniş konuşmasında, Rusya’nın son bir haftada düzenlediği akınların güç altyapısına yönelik olduğunu belirtti.

Zelenskiy, “Teröristlerin asıl gayesi güç. Bu nedenle şuurlu olarak elektrik tüketimi konusunda lütfen eskisinden daha dikkatli olun. Devletimizin güç sanayisinin istikrarı, Ukrayna’nın her kentine ve bölgesine bağlı” dedi.

Sabah ve akşamları elektrik kullanımının yoğunluğuna dikkat çeken Zelenski, “Özellikle sabah ve akşam ağır tüketim saatlerinde lütfen çok fazla elektrik kullanan aygıtların kullanımını sınırlayın” dedi.

“BİZİ DURDURAMAYACAKLAR”

Zelenskiy, Rusya’nın hücumlarının Ukrayna ordusunu durduramayacağını belirterek, “Şunu vurgulamak istiyorum; teröristlerin taarruzları ordumuzu durduramaz. Rus propagandacıları, altyapımıza ve insanlara yönelik bu terörün ordumuzun etkin aksiyonlarını bir biçimde yavaşlatabileceğini yahut savunmamız için kimi zorluklar yaratabileceğini söylerken palavra söylüyorlar. Ukraynalılar birleşti ve Rusya’nın bu savaşı kazanma talihinin olmadığını kesin olarak biliyorlar. Savunma güçlerimiz, ülkeyi savunmak için muhtaçlık duydukları her şeyi alıyor ve her gün ileriye hakikat ilerliyor” diye konuştu.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir