“MİT’e alacağız” diyerek liseli kıza istismarda bulunan sanıktan pişkin savunma: “Bakire olup olmadığının farkında değilim”

Türkiye’yi sarsan taciz olayı Konya’da yaşandı. Argümana nazaran elektrik ustası Ahmet Mandal (35), okul müdürleri Harun Avcu ile Asuman Sahar Koleri’ye kendisini MİT elemanı olarak tanıttı.

Lise müdürü Harun Avcu ise, geçen yıl kasım ayında, son sınıfta okuyan G.A. isimli kız öğrenciyi, derslerinde başarılı olduğu için “Seni Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız” diyerek kandırıp, evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı.

Mandal, argümana nazaran; G.A.’ya günlerce cinsel istismarda bulundu. G.A.’nın durumu anlatmasıyla ailesi şikayetçi oldu.

Sanık Ahmet Mandal, gözaltına alınıp 25 Kasım’da “Çocuğun cinsel istismarı” kabahatinden tutuklandı.

BAŞKA MAĞDURLAR DA VAR

Aynı okulda eğitim alan K.K. isimli kız öğrenci de Mandal tarafından tacize uğradığı savıyla şikayette bulundu. G.A.’nın arkadaşı olan K.K.’nin tabirinde, “Ahmet Mandal, ‘Seni MİT’e alacağız’ diyerek benimle yakınlık kurdu. ‘Seni seviyorum’ diyerek sarılıp öptü” dediği öğrenildi.

OKUL MÜDÜRLERİ DE TUTUKLANDI

Soruşturma kapsamında yeni kanıtlarla G.A.’nın kendi okul müdürü Harun Avcu ile G.A. ve Mandal’ın odasında dini nikahın kıyıldığı okulun müdürü Asuman Sahar Koleri de daha sonraki süreçte tutuklandı.

37’ŞER YIL MAHPUS İSTEMİ

Şüpheliler hakkında savcılık tarafından hazırlanan iddianamede tutuklu Ahmet Mandal, Harun Avcu ile Asuman Sahar Koleri hakkında; “Cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma”, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” hatalarından 37’şer yıla kadar mahpus; tutuksuz A.A., M.K., B.K., H.K. için ise “Cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” ve “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” kabahatlerinden mahpus cezası istedi.

Konya 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen birinci duruşmaya tutuklu sanıklar Ahmet Mandal, Harun Avcu, Asuman Sahar Koleri ile tutuksuz sanıklar A.A., M.K., B.K., H.K. katıldı.

“SADECE BİR SEFER CİNSEL MÜNASEBET YAŞADIM”

Ahmet Mandal savunmasında, MİT ile ilişkisinin olmadığını söyleyerek, “Benim MİT ile irtibatım yoktur. Ben kimseye kendimi istihbaratçı olarak tanıtmadım, Yakalandığım sırada üzerimde ele geçen özel istihbarat ofis yazılı kimlikler bana aittir. Mağdur ile yalnızca bir sefer cinsel münasebet yaşadım. G.A.´nın bakire olup olmadığının farkında değilim” dedi.

“İMAM HATİP MEZUNU OLDUĞUM İÇİN NİKAHI BEN KIYDIM”

Tutuklu okul müdürü Harun Avcu da Ahmet Mandal’ın kendisini MİT mensubu olarak tanıttığını öne sürerek, “Ahmet inşaat işleri için okula geldi. Bu vesileyle sanık Ahmet ile tanıştım. Mağdurlar K.K. ve G.A. da okulumda öğrencidirler. Birinci vakitler sanık Ahmet istihbaratçı olduğu konusunda rastgele bir şey dememişti. Ahmet, MİT’çi olduğunu söyledi. Asuman yahut eşi mağdur G.A.’nın MİT’e alınacağını, G.A. ile Ahmet’in sevgili alakasının devam etmesinin uygun olmayacağını, bu nedenle nikah kıyılacağını söyleyerek beni Asuman’ın okuluna çağırdılar. Gittiğimde her şey hazırdı. İmam hatip mezunu olmam nedeniyle nikahı benim kıymamın uygun olacağını söyledi. Ben de bir Fatiha okudum. Sonra mehir senedi ismi altında bir kağıt imzalandı. Ben mağdur G.A.´nın yaşını bilmiyordum. Lakin öğrencim olmasına, yanında annesi ve babası olmamasına karşın nikah kıyma sürecini gerçekleştirdim” diye konuştu.

“MAĞDUR GECE GÜNDÜZ DIŞARIDAYDI”

Tutuklu bulunan öbür okul müdürü Asuman Sahar Koleri ise “İlk olarak ben Ahmet’in istihbaratçı olduğunu Harun’dan duydum. İlerleyen vakitte hem Harun’dan, hem Ahmet’in kendisinden istihbaratçı olduğu konusunda konuşmalar duydum. Nikah kıyma sorunu doğrudur. Harun da vardı. Sanık Ahmet ve mağdur G.A., daha sonra geldi. Sonradan benim eşim de geldi. Nikah kıyılacak, bir dua edelim, dendi, bunun üzerine Harun bir dua etti. Mağdur G.A., çok özgür gezen bir kızdı, gece gündüz dışarıdaydı” dedi.

“AİLESİNDEN İSTEK ALDIM”

Koleri savunmasını şöyle sürdürdü; “G.A.,’nın küçük kardeşi benim okulumun yanındaki okulda okuyormuş, bu nedenle ben tanışmak için annesini okula çağırmasını söyledim. G.A.´nın annesi ve babası birlikte geldiler. Mağdur G.A.,’nın MİT’e işe alınması durumu olduğunu söyleyerek isteklerinin olup olmadığını sordum”

“MİT’E İŞE ALINACAĞIMIZI SÖYLEDİLER”

Mağdur G.A. da sözünde MİT’e işe alınacaklarının söylenip, kandırıldığını öne sürerek şunları söyledi;

“Sanık Harun, Ahmet’in MİT’çi olduğunu söylemişti. Ahmet de bu tarafta kelamlar söylemişti. İlerleyen vakitte Harun ve Ahmet konutumuza gelip idman yapılacağı gerekçesiyle bizi almaya başladılar. Daha sonra bizim MİT’e işe alınacağımızı söylediler. Sanık Asuman’ın müdür olduğu okula gittiğimizde bu sanık da bizim MİT’te işe alınacağımızı söyledi. Sevgili rolü yapmamız gerektiğini söylediler. Daha sonra nikah kıyma sorununu gündeme getirdiler. Harun da dini nikah kıyılması konusunda yönlendirme yaptı. Sonra nikah kıyıldı. Nikah sonrası Ahmet, ‘Eve gidelim, kardeşim Merve var. O da MİT’ten, onunla tanış’ dedi. Ben dışarıda buluşalım, dedim. Fakat Ahmet, ‘Dışarıda olursa sana torpil yaptığımızı düşünürler’ diyerek kabul etmedi. Harun Hoca da Merve’yi kendilerinin de tanıdığını söyledi. Bunun üzerine bir meskene gittik, meskende kimse yoktu. Burada Ahmet bana zorla tecavüz etti, nikah ve tecavüz olayı 15 Kasım tarihinde oldu.”

Sanık ve mağdur savunmalarının alınmasının akabinde duruşmaya son verildi. Sanıkların tutukluluk hallerinin devamında karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir