Mbappe’nin soyunma odası konuşması ortaya çıktı: Aptalca oynamalarına izin veriyoruz

Fransa, Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Arjantin’e yenilerek ikinci oldu. Müsabakanın devre ortasında Fransa soyunma odasında yaşananlar basına yansıdı. Teze nazaran, Fransız yıldız Kylian Mbappe, ekip arkadaşlarına yaptığı konuşmada, “Sahaya dönelim, ya onların aptalca oynamasına müsaade veririz ya da biz oynarız biraz daha yoğunluk verip gayrete girer ve öbür bir şey yaparız” dedi.

2022 Katar Dünya Kupası sona erdi lakin yankıları sürmeye devam ediyor. Arjantin’in Fransa’yı penaltı atışları sonucu mağlup etmesinin akabinde Kylian Mbappe’nin soyunma odasındaki konuşmaları ifşa oldu. Genç yıldızın kadro arkadaşlarını motive etmek için epey sert tabirler kullandığı ortaya çıktı.

Mbappe’nin soyunma odasındaki konuşmaları ifşa oldu

Arjantin’e attığı 3 gole karşın kupayı kazanamayan Kylian Mbappe’nin Arjantin maçının devre ortasında grup arkadaşlarını motive etmek için yaptığı konuşmalar ifşa oldu. Mbappe’nin kadro arkadaşlarını ikinci yarısı öncesi daha istekli olmaları tarafındaki konuşmaları Fransız basınında geniş yankı buldu.

RMC Sport, Arjantin-Fransa maçının devre ortasında Mbappe’nin yaptığı konuşmaları okuyucularına aktardı. Ayrıyeten Hugo Lloris’in gerisinde yedek bekleyen Steve Mandanda ve Fransa Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Didier Deschamps’ın da konuşmaları ortaya çıktı.

“Aptalca oynamalarına müsaade veriyoruz”

Kylian Mbappe, Arjantin maçının devre ortasında şu konuşmayı yaptı:

“Bu bir Dünya Kupası finali, bu hayatımızın maçı. Her halde daha berbat oynayamayız. Alana dönelim, ya onların aptalca oynamasına müsaade veririz ya da biz oynarız biraz daha yoğunluk verip uğraşa girer ve diğer bir şey yaparız. Bu Dünya Kupası. Olan oldu, iki gol attılar. İki gol gerideyiz lakin geri gelebiliriz. Beyefendiler, bu dört yılda bir olan bir şey”

Deschamps: “Onlar oynuyor, biz oynamıyoruz”

Fransa Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Didier Deschamps ise daha sakin bir tutumla oyuncularına ikinci yarı öncesi uyardı.

Didier Deschamps, “Arkadaşlar, size üzülmeden söyleyeceğim. Ortadaki farkı biliyor musunuz? Onlar bir Dünya Kupası oynuyorlar tam karşıtı biz ise oynamıyoruz” dedi. Deshamps’ın bu konuşmasının akabinde soyunma odasında bulunan masaya tüm gücüyle vurduğu tabir edildi.

Mbappe gol hükümdarı oldu

2022 FIFA Dünya Kupası finali öncesinde turnuvanın en çok gol atan oyuncusuna verilen Altın Ayakkabı Mükafatı için de kıyasıya bir rekabet kelam konusuydu. Kylian Mbappe ile Lionel Messi, 5’er gol ile bu alanda birinci sırayı paylaşıyordu. Arjantin’e karşı attığı 3 golle turnuvadaki gol sayısını 8’e yükselten Kylian Mbappe, Altın Ayakkabı’nın sahibi oldu. Katar 2022’yi gol hükümdarı olarak tamamlayan 23 yaşındaki oyuncunun Dünya Kupası’nda toplam gol sayısı 12 oldu. 7 gollü Messi ise turnuvanın en bedelli oyuncusuna verilen Altın Top mükafatını kazandı.

“Geri döneceğiz”

Katar’ın konut sahipliği yaptığı 2022 FIFA Dünya Kupası final çabasında Arjantin’e penaltı atışları sonucu 4-2 mağlup olan Fransa’da Kylian Mbappe, toplumsal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Attığı 8 golle Dünya Kupası’nı gol hükümdarı olarak tamamlayan Mbappe, “Geri döneceğiz” sözlerini kullandı.

Mbappe, ayrıyeten İngiliz futbolcu Geoff Hurst‘un (İngiltere 1966) akabinde Dünya Kupası finalinde hat-trick yapan ikinci isim oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir