Akşener’in cevabı merak ediliyor! HDP: İttifakla ortak adayı görüşüyoruz

Altılı masada olduğu inkar edilen, bu sözleri yalanlayan açıklamalar gelmeye devam ediyor. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, masadaki dört partiyle istişare ettiklerini söylemişti. HDP Küme Başkanvekili Meral Danış Beştaş da, partisinin cumhurbaşkanı adaylığı konusunda ittifakla konuştuğunu belirtti. 

Beştaş, eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda “Bizim tercihimiz Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yanadır” kelamlarının sorulması üzerine, HDP’nin isim seviyesinde bir tartışmasının olmadığını söyledi.

İttifak güçleri ile nasıl bir strateji ve nasıl bir aday profilinde buluşulacağını tartıştıklarını lisana getiren Beştaş, “İttifakın adayını nasıl oluşturalım, profilini nasıl belirleyelim, tartışmasını yapıyoruz. Ahmet Bey, bunu söylemiş mi söylememiş mi onu bilmiyorum lakin ferdî bir sohbette söylemiş olsa bile kendisi de şu an bizimle birebir fikirde. HDP şu anda cumhurbaşkanı adaylığı konusunda ittifak güçleriyle konuşuyor. İsim seviyesinde bir bildirimimiz yok” dedi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir